Zielone wesele – ratunek dla sali

Bardzo często Pary Młode zmagają się z nieidelanym wyglądem sali weselnej. Ciężki styl lat 90., błyszczące obrusy, pokrowce i kolorowe kokardy na krzesłach, łuki, kontrastujące ze ścianami podłogi, ciężkie zasłony, fantazyjne oświetlenia i niepasujące do całości rzeźby potrafią przekreślić nasze nawet najpiękniejsze marzenia o dekoracji sali weselnej. Ale czy na pewno? Jest na to rada. Zielone wesele.

Bujna zieleń jest uniwersalnym rozwiązaniem, który odmieni wygląd każdej sali i doda jej wiele naturalnego uroku.

 

Zielone wesele lekiem na całe zło

Bujna zieleń na stołach, oknach czy pod sufitem (jak np. girlandy, ozdobione zielonymi gałązkami żyrandole) to elementy, które nadadzą życia sali i odciągną uwagę od niespójnego wystroju wnętrza.

Zieleń można uzupełnić neutralnymi białymi kwiatami. Natomiast jeśli mamy do czynienia z salą, która  ma wyraźną różową kolorystykę  możemy pokusić się o wplecenie kwiatów w kolorze ścian do bukietów. Jeśli mamy do czynienia z fioletem czy niebieskim, możemy z kolei zagrać  kolorami przeciwstawnymi, które według koła kolorów wzajemnie się uzupełniają. Dla fioletowego będzie to żółty lub oliwkowy, dla niebieskiego – czerwony lub burgund. Wszystko jednak zależy od nasilenia tych kolorów we wnętrzu. Dekoracje warto rozplanować z umiarem, by na koniec uniknąć „kolorowych jarmarków”.

 

Przykładowe kolorystyki dla podkreślenia pełnego zieleni wesela:

Leśne dekoracje sali

Leśne stylizacje idealnie sprawdzą się zarówno w rustykalnych stodołach, jak i w salach weselnych bez spójnej koncepcji wykończenia. Styl leśny dobrze jest uzupełnić drewnianymi skrzynkami, mchem, pieńkami, paprociami, krążkami drewna. Warto zagrać również ciepłym oświetleniem. Jeśli ozdabiamy sufit – koniecznie niskie kompozycje na stole. Jeśli stawiamy na wysokie wazony z bujną zielenią, sufit zostawiamy neutralny. Wiele o możliwości zastosowania wystroju, powie nam również mocowanie i wysokość samego sufitu. Może się zdarzyć, że udekorowane niskie sufity, zdecydowanie przytłoczą gości.

Wesele greenery z elementami glamour

Zielone wesele, nie oznacza jedynie rustykalnych stylizacji. Może mieć ono również elegancki charakter. Miedziane czy złote kandelabry, świeczniki  i eleganckie wazony doskonale ożywią całą scenerię i dodadzą jej elementów glamour. Bardzo popularne są również nowoczesne elementy geometryczne jako świeczniki czy wazony.

Jakie są wasze doświadczenia z zielenią? Podzielcie się zdjęciami, gdzie zieleń „uratowała” salę.

 

Źródło zdjęć: tutaj.

Zajrzyj do nas
Facebook
Pinterest
Instagram