Wianek na festiwal

Przyjęło się już, że wyznacznikiem corocznych trendów światowych jeśli chodzi o festiwale jest Coachella, która hucznie otwiera sezon koncertów na świeżym powietrzu. To na niej możemy zaobserwować prawdziwą burzę inspiracji, także jeśli chodzi o stylizacje kwiatowe włosów i wianek na festiwal. Dajmy się ponieść zapachom i fali kolorów. Plećmy wianki i tańczmy w deszczu. Sezon festiwalowy trwa!

 

Na festiwalach króluje i jednocześnie najlepiej sprawdza się styl boho, czyli połączenie mody kalifornijskich surferów ze stylem artystycznej bohemy. (Więcej na temat definicji boho znajdziecie we wpisie). Wszystko wzbogacone etnicznymi elementami, luźno upiętymi włosami i kwiatami.

Wianek we włosach jest nieodłącznym elementem tego stylu festiwali. Nadaje każdej stylizacji romantycznego kobiecego uroku.

Jak ciekawie możemy zaprezentować się na festiwalu, by bawić się swobodnie i jednocześnie zachować oryginalność, godną hollywoodzkiej gwiazdy?  Oto kilka inspiracji.

 

Jednokolorowy wianek na festiwal

Wianek klasyczny z jednokolorowych kwiatów, to dobry pomysł w sytuacji, gdy chcecie zwrócić uwagę na kreację festiwalową. Jeśli zawiera ona dużo przyciągających wzrok elementów, warto założyć klasyczny jednokolorowy wianek w stonowanych barwach. Natomiast zdecydowane żywe kolory wianka, mogą świetnie uzupełnić zachowawczy strój i podkreślić makijaż.

Wielokwiatowe plecionki we włosach

Na plenerowych koncertach świetnie spiszą się kwiaty sezonowe, pachnące zioła i to, co kojarzy nam się z roślinami rosnącymi wokół miejsca koncertów. Dobrze jeśli użyjemy trwałych kwiatów, dzięki czemu nasz wianek na festiwal pozostanie świeży przez wiele godzin. W Polsce dobrze we wiankach prezentować się będą jeżyny, paprocie, drobne gałązki, pióra, bluszcz, lawenda, hortensje czy dalie. Nad morzem muszle. Zdecydowanie krócej pożyją stokrotki, maki czy chabry.

Festiwalowe wariacje niekoniecznie muszą przybierać regularny kształt. Mogą być to kwiatowe korony, diademy, opaski, tasiemki lub po prostu wpięte we włosy kwiaty.

Pochwalcie się w jakich wiankach Wy czujecie się najlepiej?

 

 

Źródło zdjęć: tutaj.

Zajrzyj do nas
Facebook
Pinterest
Instagram