Panieński bez imprezy i striptizu? Pomysły na oryginalny wieczór panieński. Sonda

Poszukując ciekawych inspiracji wyruszyliśmy w Internet. Zapytaliśmy Was na FB jaki oryginalny wieczór panieński robiłyście lub chciałybyście mieć? Popłynęło morze inspiracji. Wybraliśmy te – naszym zadaniem – najciekawsze.

 

1. Gra miejska

Gdzie punktami są ważne miejsca w życiu panny młodej. Innym rozwiązaniem jest też gra terenowa z odnajdowaniem kolejnych koleżanek, uczestniczek wieczoru. I dalej podróży ciąg dalszy. Objazdówka w tramwaju wynajętym od komunikacji . W środku boombox,  balony, przekąski i zadania praktyczne – składanie prześcieradła z gumką, kalambury czy gry i zabawy z pytaniami do przyszłej panny młodej.

2. Popołudnie w stylu boho

Boho nie wychodzi z mody. Jednoznacznie kojarzy się z klimatem luzu i dobrej młodzieńczej zabawy. W tę scenerię idealnie wplecie się wspólne plecenie makram, lekcja plecenia wianków czy lepienie ceramiki. Tłem może być garden party, grill czy dzień nad jeziorem czy na żaglach. A same makramy – na pewno przydadzą się na weselu czy w przyszłym domu młodej pary 😉

 

3. Piknik

Piknik na trawie za miastem. Lampiony, domowej roboty lemoniady i przekąski. W ramach zadań: szukanie czterolistnej koniczyny, łapanie motyli, puszczania latawców czy badminton. Zbieranie poziomek czy ukrytych prezentów w lesie. Kino na powietrzu. Projekcja na prześcieradle z rzutnika wspólnych zdjęć z przeszłości.

 

4. Sesje zdjęciowe z przyjaciółkami 

Lekcja makijażu z kosmetyczką, a następnie zabawna sesja zdjęciowa wszystkich uczestniczek z profesjonalnym fotografem. Ciekawym pomysłem może okazać się również akt, jako prezent dla panny młodej.

 

5. Wyjazd na festiwal muzyczny

Coachella może być tutaj! Lato to sezon festiwali muzycznych. Wspólny wyjazd pod namioty na muzyczny festiwal i moc dobrej zabawy gwarantowana. Do tego atrakcje macie już w cenie. Zadbajcie o dobre posiłki i świetne stylizacje. Klimat Kalifornii możecie stworzyć sami!

6. Czekoladowy dzień

Fanki tego słodkiego przysmaku mogą płyną na fali czekolady cały dzień. Degustacja czekolady. Domowe lepienie pralinek, które później zamienią się w podziękowania dla gości weselnych. Lekcja dekorowania tortów.  A na koniec dnia czekoladowe spa.

 

7. Warsztaty kulinarne

Ciekawym prezentem może być wprowadzenie przyszłej panny młodej w kulinarne tajemnice i przygotowanie jej do roli żony. Warsztaty sushi z sushi masterem, warsztaty z baristą czy lekcja kuchni włoskiej, to świetny pomysł na spędzenie czasu. A na deser degustacja win i spersonalizowany tort. Jedno jest pewne – nikt nie wyjdzie głodny po takim dniu 😉

8. Lekcja „dobrej żony” w agroturystyce

Z przymrużeniem oka można zafundować  przyszłej pannie młodej wyjazd do domku na wieś, gdzie przejdzie staropolski trening dobrej żony:  dojenie krowy, pieczenie chleba, robienie sera, szydełkowanie,  a na wieczór spa w sianie.

 

9. Dzień w stylu Alicji w Krainie Czarów

Escape Room w temacie Alicji w Krainie Czarów, park trampolin, koncert z fajerwerkami (jak np. rozpoczęcie jarmarku dominikańskiego w Gdańsku), partia szachów, gry karciane i planszówki na mieście, potem kawiarnia i lody. Na koniec tort ciasteczkowy. Panna młoda przebrana za Alicję, a przyjaciółki za pozostałe postaci.

 

10. Energylandia w strojach lat 80.

Dzień w stylu disco. Rollercoastery i dzień w lunaparku. Potem rolki i wrotki z muzyką disco w tle. Mile widziane walkmany i boomboxy. W tle cały czas dzieje się sesja zdjęciowa instaksem.

Na zakończenie wieczór filmowy z kasetami wideo, przekąski i domowej roboty poncz.

 

Dajcie znać jak Wam podobają się pomysły i podzielcie się kolejnymi.

I pamiętajcie, że gdy chodzi o wieczór panieński liczy się skład – to właśnie on tworzy niezapomniany klimat 🙂

 

 

Źródła zdjęć: tutaj.

 

Zajrzyj do nas
Facebook
Pinterest
Instagram