Jak niebanalnie zaprosić świadka na ślub? Pudełko – prezent dla świadka

Rola świadka na weselu to odpowiedzialne zadanie pełne obowiązków. Wymaga ono od świadków zachowania zimnej krwi, pełnej poczytalności umysłu i myślenia za Was w wielu sytuacjach podczas ślubu i wesela.

Jeśli wybraliście już te właściwe osoby, warto teraz zastanowić się jak ich poprosić o pełnienie tej zaszczytnej funkcji? Jak już wspominaliśmy w poście o zaproszeniach (znajdziecie go tutaj), świadków należy zarosić na ślub i wesele w drugiej kolejności, tuż po rodzicach.

Warto, by forma tego zapraszania miała niezwyczajny i uroczysty charakter. Przyjęło się w estetyce weselnej przygotowanie tzw. boksów dla świadków. Jest to jak nazwa wskazuje pudełko z przekupstwami dla świadka 🙂

Pudełko obok klasycznego zaproszenia i kilku miłych słów w stylu „I can’t say I do without you” zawiera prezent dla świadka. Są to nieprzypadkowe i przemyślane przedmioty,  które trafiają w potrzeby jego w nowej roli. Boks jest pewnego rodzaju przekupstwem, wkradaniem się w łaski, by podjął się tego odpowiedzialnego zadania.

Tego rodzaju prezentem dla świadka, okazujecie mu szacunek i podkreślacie, jakie zadania na nim spoczywają tego dnia.

Pisząc świadek, mam na myśli „świadka” i „drużbę” w jednym. Opiekuje się on Wami podczas wesela, dba o to,  żeby Wam i gościom niczego nie zabrakło, a wszelkie sytuacje kryzysowe łagodzi w mgnieniu oka.  Boks pokazuje zatem, jakie zadania powierzacie świadkowi podczas wesela.

Jeśli decydujecie się na świadków i drużbów osobno, boksy możecie ofiarować  jednym i drugim w wersji uszczuplonej.

 

Według jakiego klucza przygotować pudełko – prezent dla świadka?

1. Coś dla ciała

To miły ukłon w kierunku wyglądu i urody świadkowej/świadka. Może być nim lakier do paznokci, krem do rąk, błyszczyk, mydełko, małe perfumy, pończochy, szal na ramiona (jeśli tego wymaga ceremonia), poszetka dla pana lub pędzel, maszynkę do golenia.

 

2. Coś dla ducha

Tu pomysłem może być ulubione wspomnienie utrwalone na zdjęciu czy świeca zapachowa do zrelaksowania się na chwilę (Yankee candle ma nawet specjalną świecę o nazwie „wedding day”). A zatem wczuwamy się w klimat 😉

 

3. Coś potrzebnego Wam na weselu, co świadek powinien mieć ze sobą

Tu uruchamiamy naszą wyobraźnię i działamy od praktycznej strony. Co może Wam być potrzebne na weselu, a akurat nie będzie pod ręką? Agrafki, zestaw igła-nitka, mała apteczka – a w niej kilka plastrów i listek tabletek na ból głowy, zapałki, dla panów otwieracz do piwa/wina.

 

4. Coś na stres

Każdy na sytuacje stresowe reaguje, ale możecie tę kwestię rozwiązać z humorem. Saszetka melisy, papieros, cygaro.

 

5. Coś na „after party”

Dzień drugi po weselu. Wreszcie można odetchnąć i wypić za Wasze zdrowie. A zatem do boksa dodajemy mały ,ale dostojny alkohol. Dobrze jeśli traficie w gust świadka. Małe whisky, prosecco lub szampan będą wyglądać naprawdę elegancko. Dodatkowo możecie pomyśleć o herbatce na detoks, coli czy bidonie z wodą z zabawną etykietą.

 

6. Coś na pokrzepienie i poprawę koncentracji

Dobrze w boksie wygląda słodki element jak np. macaroniki, kilka sztuk ferrero roche, ręcznie robione pralinki czy mała czekolada ze specjalnie przygotowaną etykietą. Barwne słodkości otwierają Wam furtkę do przemycenia kolorystyki wesela w pudełku. Jeśli macie do czynienia ze smakoszem, mogą to być również żelki lub w fit wersji -batonik energetyczny.

 

7. Coś miłego, czyli dedykowany upominek

Jeśli macie w planach przygotowanie większego boksu, możecie zaopatrzyć go w mały bukiecik, bransoletkę z kwiatów, sukulent w doniczce. Akcentem o większej wartości może być np. wisiorek z grawerem, bransoletka lub charms do bransoletki, dekoracyjny wieszak na sukienkę. Dla panów to zabawne skarpety, drewniana muszka, szelki, piersiówka, spinkę do krawata, okulary przeciwsłoneczne lub spinki do mankietów.

 

Do pudełka możecie dołączyć paletę Pantone z Waszą kolorystyką wesela. Dzięki temu nie pozostawicie niedomówień, w jakie kolory trzeba się wpasować – zarówno świadek, jak i jego osoba towarzysząca.

Oczywiście to wszystko w kolorystyce wesela! Trzymamy się jednolitych i przemyślanych aranżacji. Nawet jeśli nie możecie się wykazać to pamiętajcie, czasami jeden akcent wystarczy. Choćby liść paproci włożony do pudełeczka z przekupstwami 😉

 

Poniżej kilka inspiracji, a my czekamy na Wasz zdjęcia w komentarzach. Pokażcie co potraficie! 🙂

 

Pudełko dla niej:

 

Pudełko – prezent dla świadka:

Źródła zdjęć: tutaj.

Zajrzyj do nas
Facebook
Pinterest
Instagram

Dodaj komentarz